Ako si vybrať sušičku prádla

Známy alebo rodina Vám odporučili kúpiť si sušičku prádla pretože si ju nevedia vynachváliť a Vy teraz neviete akú sušičku zvoliť a ako vlastne funguje? Náš autorizovaný servis na opravy sušičiek bielizne v Bratislave si pre Vás pripravil krátky článok o tom ako vybrať sušičku. Veríme, že Vám túto problematiku aspoň troška bližšie objasníme. A v prípade, že nie, tak nám môžete zatelefonovať a pomôžeme vám s výmenou či kúpou novej sušičky.

Ako vlastne funguje sušička bielizne?

Ohriaty vzduch je vháňaný ventilátorom do bubna sušičky, ktorý pomaly rotuje. Potom je vlhký vzduch odvádzaný preč z priestoru bubna. Podľa spôsobu odvádzania vlhkosti zo sušičky sú pomenované typy sušičiek: práčky so sušičkou, odvetrávacie sušičky, kondenzačné sušičky (a tie ďalej na sušičky s tepelným čerpadlom alebo bez tepelného čerpadla).

Popri cene sušičky si všímajte hlavne energetickú triedu. Pre mnoho ľudí je to absolútne najdôležitejší parameter. Sušenie bielizne je totiž naozaj energeticky náročný proces. Bežné kondenzačné a odvetrávacie sušičky majú pomerne veľkú spotrebu energie - energetická trieda C a D - viac ako 4kWh respektíve 5kWh. Úspornejšie majú aj triedu B - cca 3,92kWh a najúspornejším je samozrejme sušička s tepelným čerpadlom v triede A -40% až -50% čo zodpovedá cca 1,8kWh. Pri väčšom počte sušení za rok je úspora výrazná a môže predstavovať niekoľko desiatok eur. Rozdiel v nákupnej cene sa vráti pomerne rýchlo – väčšinou za 2 až 3 roky podľa toho ako často bielizeň sušíte. Najhoršia možnosť čo sa týka energie je práčka so sušičkou a ako skutoční profesionáli v oblasti opravy práčok a servis sušičiek Vám túto variantu príliš neodporúčame. Aj množstvo bielizne vkladaného do sušičky ovplyvňuje jej spotrebu energie a dĺžku sušenia. Ak uvažujete o kúpe práčky so sušičkou, tak počítajte s tým, že budete môcť sušiť približne polovicu bielizne, ktorú vyperiete. Bielizeň musí mať pri sušení dostatok priestoru, preto nie je dobré ani klasickú sušičku naplniť úplne. Bielizeň potom nie je kvalitne vysušená. Dnes sú štandardom sušičky bielizne s náplňou 7kg a viac.

Osobne odporúčame sušičky prádla značky Electrolux, Zanussi alebo AEG, keďže sa s týmito produktmi stretávame bežne. Taktiež ako servis sušičiek prádla v Bratislave vidíme kvalitu náhradných dielov, ktoré sú skutočne vyrábané veľmi precízne. Oslovte nás a pomôžeme Vám s výberom najvhodnejšieho modelu sušičky pre Vašu domácnosť.

Image